Коротка історія голубиних перегонів

Сучасні спортивні (поштові) голуби беруть свій початок на початку 1800-х років у Бельгії. Однак людина вже давно використовує голубів в якості домашніх тварин, як джерело живлення і, як засіб передачі повідомлень, можливо 5000 років.

Людина неоліту почала приручення тварин близько 8000 років тому. Голуба, який харчується зерном, було б відносно легко приручити. Звичайно, коли людина почала вирощувати зерно, голуб природно потягнувся навколо людських поселень і ферм.

У розпал мавританської імперії, араби використовували голубів в якості посильних. У темні століття і середньовіччя, з Багдада на Близькому Сході до узбережжя Барбарі в Північній Африці, араби вирощували поштових голубів. Чингісхан також використовував голубів, коли його імперія розширилася.

Поштові голуби були одним з основних компонентів у розширенні промислової революції. Інформаційне агентство Reuters було розпочато з поштовими голубами. Символом для багатьох європейських поштових систем є стилізований малюнок носія – голуба, і донині.

Спортивні голуби в Бельгії, ймовірно, беруть початок від персидського посланника голубів. Схрещені з місцевими голубами, сучасні спортивні голуби поступово перетворилися в те, що ми знаємо сьогодні. Такий розвиток подій не слабшає.

Перша довга гонка голубів відбулась у Бельгії в 1818 році. У 1820 році гонка розпочалась з Парижа в Льєжі, і в 1823 році з Лондона в Антверпен. До 1870 року було 150 голубиних товариств у Бельгії та понад 10000 горищ. Сусідня Голландія також перейняла це хобі. Після 1875 року хобі із спортивними голубами набуло популярності в Англії. Сьогодні налічується близько 90000 горищ в Бельгії та Голландії, 100000 горищ в Англії.

Голубині перегони були введенні в США в дев'ятнадцятому столітті. Вони також утвердилися в деяких частинах Франції. В даний час вони стають все популярнішими в Європі, Японії, Тайвані, Канаді, Австралії, Південній Африці та Китаї. Однак, батьківщина цього виду спорту, яким ми його знаємо, є Бельгія, яка і залишається центром спортивного голубівництва.

Це хобі перетворилося в корисний сімейний спорт, в якому вся сім'я може брати участь.

Write a comment

Comments: 0